امروز

جمعه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۳:۲۸ بعد از ظهر


به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مراسم رونمایی از سامانه صدور مجوز موسسه های قرآن و عترت با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدی مدیر کل اتحادیه تشکل های قرآنی کشور و قره شیخ لو مدیر موسسه های قرآنی در محل معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این نشست گفت: براساس مصوبه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور از این پس مجوز کل موسسه های قرآنی از یک محل صادر می شود به نحوی که با این مصوبه هیاتی برای صدور مجوز تشکیل شده است که به صورت متمرکز این روند را دنبال می کند.

وی ادامه داد: در هیاتی که به شکل متمرکز مسئول صدور مجوز است تاکنون 36 جلسه برگزار شده و در این هیات نهادهای مختلف قرآنی حضور دارند.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین تصریح کرد: در این هیات معاون قرآن از وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان رئیس و عضو ، حجت الاسلام و المسلمین خسروی مدیر کل موسسات قرآنی قره شیخ لو به عنوان دبیر هیات افراش از سوی سازمان تبلیغات به عنوان عضو دوم نماینده ای از حوزه های علمیه که آقای محمدی است و همچنین نماینده ای از اوقاف وجود دارند و در مجموع 9 نماینده در ترکیب این هیات به چشم می خورند.

وی ادامه داد: این هیات طی جلسه هایی که برگزار کرده کار را به خوبی پیش برده و تقریبا موضوع فعلی این نهاد متمرکز این است که چگونه از طریق موسسه های قرآنی عضو گیری کند و مجوزها را صادر کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: آیین نامه کلی فعالیت موسسات تصویب شده و روی سامانه صدور مجوز قرار گرفته است که امروز افتتاح می شود البته این سامانه از عید سعید فطر به طور آزمایشی روی سایت قرار گرفته است.

در بخش دیگری از مراسم رونمایی از سامانه صدور مجوز موسسه های قرآن و عترت قره شیخ لو دبیر هیات صدور مجوزها اظهار کرد: طی جلسه های برگزار شده تقریبا تا این لحظه کارهای مربوط به آیین نامه های مورد نظرمان تمام شده و بر اساس زمانبندی پیش بینی شده بخشی از استان ها را تا پایان تیر ماه و برخی دیگر را تا پایان مرداد در دستور کار قرار داده ایم.

وی ادامه داد: همچنین برای دسته ای از موسسه ها که مجوز فعالیتشان تمام شده بود مجوز موقت صادر کردیم تا سپس مجوز دائم آنها صادر شود.

وی همچنین گفت: در مسیر صدور مجوز موسسه های قرآن و عترت دستگاه های دیگری که بیشتر مجوز صادر می کردند باید توجه داشته باشند که این کار دیگر انجام ندهند و اجازه دهند این فعالیت توسط نهاد متمرکز د ر نظر گرفته شده انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی افرادی که برای دریافت مجوز موسسه قرآنی مورد نظرشان درخواستی دارند خواهشمند هستیم که پیش از ارائه درخواست آیین نامه های در نظر گرفته شده در سایت را مطالعه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

همایش شیرخوارگان حسینی در استانها
همایش شیرخوارگان حسینی – استان‌ها
مراسم سان و رژه نیروهای مسلح خراسان رضوی همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد. /گزارش تصویری

آغاز سال تحصیلی بدون داعش در «دیرالزور»
تراریخت، حواله ناکجاآباد
فوکوس-استقبال از پیکر ۴ شهید دوران دفاع مقدس
اهدای مدال برنز والیبال قهرمانان جهان به تیم ملی ایران

ویژه عید سعید فطر -قطعه صوتی عید صیام
آتش سوزی گسترده مهیب برج ۲۴ طبقه در لندن
«مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار
صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران

صفحه اول روزنامه‌های ۳۰ شهریور ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۲۹ شهریور ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲۹ شهریور ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲۹ شهریور ۹۶