امروز

شنبه, ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۲:۰۸ بعد از ظهربه گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز (چهارشنبه 27 مرداد)‌ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با هیئت اتریشی و وزیر خارجه سابق این کشور که از اعضای این هیئت بودند دیدار کردیم و درباره مسائل منطقه‌ای به خصوص غرب آسیا و شمال آفریقا گفت‌وگو داشتیم.

وی افزود: کسانی که از نقاط مختلف دنیا به ایران سفر می‌کنند مشتاق هستند که بدانند در این منطقه حساس دیدگاه ایران چگونه است. همچنین درباره تحولات سوریه، ترکیه و همکاریهای روسیه و سوریه صحبت کردیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره آینده روابط ایران و اروپا گفت: همکاریهای بین ایران و اروپا و توسعه این همکاریها مورد بررسی قرار گرفته است. اتریش بعد از انقلاب به نسبت سایر کشورها دید مثبتی نسبت به ایران داشته و این دید مثبت را حفظ کرده است و امروز هم حجم روابطش با ایران بسیار بالاست.

ولایتی درباره همکاریهای جدید ایران و روسیه اظهار کرد: نگاه ایران، نگاه جدیدی به شرق است و این نگاه مستلزم اجزایی است که از جمله آن داشتن ارتباط راهبردی با کشورهایی مثل روسیه و چین است و این نوع همکاریهای مشترک در زمینه مبارزه با تروریسم ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: زمانی آمریکا و اسرائیل قصد پاره کردن زنجیره مقاومت را داشتند و از 80 کشور دنیا مزدوران را اجیر کردند تا مردم بیگناه را قتل و عام کنند و طبیعی است که ایران در مقابل آنها بایستد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت افزود: همکاریهای دفاعی صورت گرفته بین ایران و روسیه برای مبارزه با تروریسم امر غیرمنتظره‌ای نیست و نگاه ایران به رابطه با روسیه یک نگاه راهبردی است و همکاریهای سیاسی، اقتصادی و دفاعی طبیعی است.

ولایتی  افزود: تفسیر آمریکاییها تفسیر به رای است و به نفع خود تفسیر می‌کنند ولی ایران در چارچوب مقررات بین‌المللی حرکت کرده و حرف آمریکاییها را قبول ندارند.

وی با اشاره به حمایت ایران از سوریه خاطرنشان کرد: ایران از سوریه حمایت می‌کند و این کمک براساس درخواست دولت سوریه است. همانگونه که کمک ایران به کشور عراق بنا به درخواست این کشور بوده است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطرنشان کرد: حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است، اما حضور ایران و روسیه از آنجایی که براساس درخواست دولت سوریه بوده، قانونی است.

انتهای پیام/

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ترحیم مرحوم فیروز زنوزی جلالی
اولین گردهمایی جوانان حامی روحانی
اولین همایش حامیان سیدابراهیم رئیسی در تهران – ۱
سفر وزیر بهداشت به اصفهان

وضعیت قرمز – شاغلین بخش صنعت
خط آزاد – آیا دولت روحانی به وعده هایش عمل کرد؟
پاسخ محمدباقر قالیباف به پرسشی با موضوع محیط زیست
روحانی دوباره وعده هایش را انکار کرد

صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران
صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید
صوت / مداحی «کاشکی قسمتم بشه کربلا» با نوای امیر عباسی
صوت / بیا که زینبم میاد به کربلا (حاج محمود کریمی)

صفحه اول روزنامه‌های ۹ اردیبهشت ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۹ اردیبهشت ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۹ اردیبهشت ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۷ اردیبهشت ۹۶