امروز

دوشنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۵

  ساعت

۰۸:۰۳ قبل از ظهربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان فرهنگی شهرستان بیجار که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد گفت: همین که نسبت به وضعیت منطقه احساس مسئولیت کرده‌اید و سختی راه را تحمل نموده و به شهر قم آمده‌اید جای تقدیر دارد.

وی افزود: در کلمات پیشوایان و اسلام تأکید فراوان شده که زندگی همیشه دارای مشکلات زیادی است و حتی حضرت علی(ع) فرمودند: «دنیا سرایی است که مشکلات درآن زیاد است در مقابل این مشکلات، اسلام دستور به صبر و استقامت داده است».

ایمان در حفظ سختی‌ها ممکن است

استاد برجسته حوزه گفت: اگر ایمان انسان آمیخته به صبر نباشد، فائده‌ای ندارد کسانی در حوادث موفق تراند که از حجم مشکلات نترسند، وارد میدان کارزار شوند و با سختی‌ها روبه رو شده و مقابله کنند.

وی با بیان اینکه امروز مشکلات زیاد، بعضی از بیرون و بعضی از درون بر مردم تحمیل شده، اظهار داشت: دنیا پرستان و استکبار برای عزت و استقلال ما مزاحمت ایجاد می‌کنند و می‌خواهند برده باشیم، چرا که مشکلات آنان پایان ندارد و هر روز چیزی مانند حقوق بشر و مسائل هسته‌ای را بهانه می‌کنند، می‌خواهند ما برده آن‌ها شویم و خواسته‌های آن‌ها هم پایان ناپذیر است؛ مهم ایستادن و مقابله کردن با مشکلات است.

اصول سه گانه مقابله با حوادث

آیت الله مکارم شیرازی به تبعید خود به مهاباد و حضور بین اهل سنت اشاره کرد و گفت: اگر اصولی را رعایت کنیم، قطعاً پیروزی از آن مسلمانان و جامعه اسلامی است، اولین اصول حفظ وحدت است. اهل سنّت همراه با تکفیری‌ها نیستند و مشکلی با شیعیان ندارند.

وی بیان داشت: اصل دوم، حفظ امید است، نباید در برابر حوادث انفعالی برخورد کرد، خدا به مومنان و پیامبران وعده یاری و پیروزی داده است و این هم حتمی است.

حفظ هوشیاری یکی راهبردهای مقابله

این مرجع تقلید شیعیان افزود: اصول سوم برای مقابله با حوادث مراقبت و هوشیاری نسبت به نقشه‌های دشمن است، هرروز آن‌ها با نقشه جدید وارد می‌شوند و الحمدلله تا کنون این فتنه‌ها خنثی شده است.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که موقعیت منطقه بیجار حساس‌تر از سایر مناطق است و همین عنصرِ هوشیاری در این منطقه بسیار می‌تواند کارساز و راهبردی باشد، گفتند: باید بیش از همه از جوانان و به خصوص فضای مجازی مراقبت کرد، فضای مجازی در اختیار دشمن است و از این طریق جوانان ما را از لحاظ فکری تغذیه می‌کند.Source link

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

نشست خبری مدیر عامل شرکت رجا
دیدار فوتسال گیتی پسند و تاسیسات دریایی-اصفهان
صیادان بوشهری در تدارک صید با گرگور
مراسم ختم والده سردار نقدی

افزایش اثرگذاری مردم از اهداف جبهه مردمی نیروهای انقلابی
نیروهای حزب‌الله تا حصول توافق سیاسی در سوریه می‌مانند
اشک راهکار رسیدن به شهادت …
مردمان جنگ زیر آوار ریزگرد

صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران
صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید
صوت / مداحی «کاشکی قسمتم بشه کربلا» با نوای امیر عباسی
صوت / بیا که زینبم میاد به کربلا (حاج محمود کریمی)

صفحه اول روزنامه‌های ۸ اسفند ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۸ اسفند ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۸ اسفند ۹۵