امروز

شنبه, ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۲:۰۰ بعد از ظهربه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان فرهنگی شهرستان بیجار که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد گفت: همین که نسبت به وضعیت منطقه احساس مسئولیت کرده‌اید و سختی راه را تحمل نموده و به شهر قم آمده‌اید جای تقدیر دارد.

وی افزود: در کلمات پیشوایان و اسلام تأکید فراوان شده که زندگی همیشه دارای مشکلات زیادی است و حتی حضرت علی(ع) فرمودند: «دنیا سرایی است که مشکلات درآن زیاد است در مقابل این مشکلات، اسلام دستور به صبر و استقامت داده است».

ایمان در حفظ سختی‌ها ممکن است

استاد برجسته حوزه گفت: اگر ایمان انسان آمیخته به صبر نباشد، فائده‌ای ندارد کسانی در حوادث موفق تراند که از حجم مشکلات نترسند، وارد میدان کارزار شوند و با سختی‌ها روبه رو شده و مقابله کنند.

وی با بیان اینکه امروز مشکلات زیاد، بعضی از بیرون و بعضی از درون بر مردم تحمیل شده، اظهار داشت: دنیا پرستان و استکبار برای عزت و استقلال ما مزاحمت ایجاد می‌کنند و می‌خواهند برده باشیم، چرا که مشکلات آنان پایان ندارد و هر روز چیزی مانند حقوق بشر و مسائل هسته‌ای را بهانه می‌کنند، می‌خواهند ما برده آن‌ها شویم و خواسته‌های آن‌ها هم پایان ناپذیر است؛ مهم ایستادن و مقابله کردن با مشکلات است.

اصول سه گانه مقابله با حوادث

آیت الله مکارم شیرازی به تبعید خود به مهاباد و حضور بین اهل سنت اشاره کرد و گفت: اگر اصولی را رعایت کنیم، قطعاً پیروزی از آن مسلمانان و جامعه اسلامی است، اولین اصول حفظ وحدت است. اهل سنّت همراه با تکفیری‌ها نیستند و مشکلی با شیعیان ندارند.

وی بیان داشت: اصل دوم، حفظ امید است، نباید در برابر حوادث انفعالی برخورد کرد، خدا به مومنان و پیامبران وعده یاری و پیروزی داده است و این هم حتمی است.

حفظ هوشیاری یکی راهبردهای مقابله

این مرجع تقلید شیعیان افزود: اصول سوم برای مقابله با حوادث مراقبت و هوشیاری نسبت به نقشه‌های دشمن است، هرروز آن‌ها با نقشه جدید وارد می‌شوند و الحمدلله تا کنون این فتنه‌ها خنثی شده است.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که موقعیت منطقه بیجار حساس‌تر از سایر مناطق است و همین عنصرِ هوشیاری در این منطقه بسیار می‌تواند کارساز و راهبردی باشد، گفتند: باید بیش از همه از جوانان و به خصوص فضای مجازی مراقبت کرد، فضای مجازی در اختیار دشمن است و از این طریق جوانان ما را از لحاظ فکری تغذیه می‌کند.Source link

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

ترحیم مرحوم فیروز زنوزی جلالی
اولین گردهمایی جوانان حامی روحانی
اولین همایش حامیان سیدابراهیم رئیسی در تهران – ۱
سفر وزیر بهداشت به اصفهان

وضعیت قرمز – شاغلین بخش صنعت
خط آزاد – آیا دولت روحانی به وعده هایش عمل کرد؟
پاسخ محمدباقر قالیباف به پرسشی با موضوع محیط زیست
روحانی دوباره وعده هایش را انکار کرد

صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران
صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید
صوت / مداحی «کاشکی قسمتم بشه کربلا» با نوای امیر عباسی
صوت / بیا که زینبم میاد به کربلا (حاج محمود کریمی)

صفحه اول روزنامه‌های ۹ اردیبهشت ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۹ اردیبهشت ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۹ اردیبهشت ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۷ اردیبهشت ۹۶