امروز

یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۳:۱۶ بعد از ظهر


خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها – نساء کروندی: روز چهارشنبه هفته جاری آتش‌سوزی در ایستگاه تقلیل فشار پتروشیمی مبین رخ داد که با حضور نیروهای آتش‌نشانی در چند ساعت مهار شد ولی اثرات این آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد.

این آتش‌سوزی باعث شد تا عملکرد دیگر تاسیسات و صنایع این منطقه با مشکل روبرو شود و از زمان بروز این حادثه شاهد افزایش حجم دود سیاه از فلرهای این منطقه هستیم.

آلودگی‌ها رصد می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت آلودگی هوای شهرستان عسلویه اظهار داشت: آتش‌سوزی پتروشیمی مبین در عسلویه یک حادثه بود و حادثه همیشه با خود مشکلاتی را به وجود می آورد.

حسین دلشب با بیان اینکه کمیته مخاطرات زیست محیطی تشکیل شده است افزود: خوشبختانه در بحث آب و پساب باتوجه به ذخیره موجود مشکلی وجود ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: اما فلرها نیاز به راه اندازی مجدد دارد چرا که احتمال بد سوزی آنها وجود دارد.

دلشب گفت: همکاران ما در منطقه تلاش می‌کنند که هرچه سریعتر پتروشیمی مبین و واحد هایی که از سیستم خارج شده اند مجدد در سرویس قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه اکنون احتمال بدسوزی برای چندین ساعت وجود دارد خاطرنشان کرد: باید با استفاده از تکنیک‌های فنی برای راه اندازی مجدد اقدام کرد تا کمترین خروجی آلودگی به هوای منطقه را داشته باشیم.

انتقاد از وزارت نفت

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: در حال حاضر رئیس واحد و کارشناسان پایش اداره کل محیط زیست استان در منطقه حضور دارند و هرگونه آلودگی را رصد می‌کنند.

دلشب با انتقاد از وزارت نفت افزود: با توجه به وجود حجم عظیم فعالیت های صنعتی در این منطقه اما تجهیزات و امکانات سریع برای مقابله با حوادث وجود ندارد.

وی عنوان کرد: باید وضعیت به گونه ای باشد که بتوانیم برای کنترل حادثه و آلودگی ها در حین حادثه مانع ایجاد هرگونه مخاطره شویم.

دلایل آتش‌سوزی

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران نیز پیش از این در ارتباط با دلایل آتش سوزی ایستگاه تقلیل فشار پتروشیمی مبین گفته بود: شرایط آلودگی گاز سبب شد سامانه کنترلینگ دچار مشکل شود و در اثر بالا رفتن فشار، نشتی گاز و سرانجام آتش سوزی رخ داد.

این حادثه چهار مصدوم بر جای گذاشت که سه نفر از آنان به صورت سرپایی مداوا و یک نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شد.

شرکت پتروشیمی مبین (سهامی عام) به عنوان تولیدکننده سرویس های جانبی، تأمین کننده آب، برق، بخار، اکسیژن، نیتروژن و هوای فشرده و تصفیه کننده پساب های صنعتی مجتمع های پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی (عسلویه) فعالیت می کند.Source link

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

دارتحفیظ قرآن کریم
وداع با پیکر شهید مدافع حرم شعبان نصیری

آل سعود برای آمریکا مثل گاو شیرده هستند
تمرینات تکاوران سپاه در نقطه صفر مرزی
دعای روز دوم ماه مبارک رمضان
آیه های زندگی – صبر بر اجابت دعا

صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران
صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید
صوت / مداحی «کاشکی قسمتم بشه کربلا» با نوای امیر عباسی
صوت / بیا که زینبم میاد به کربلا (حاج محمود کریمی)

صفحه اول روزنامه‌های ۷ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۷ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۷ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۶ خرداد ۹۶

:: مذهبی

آرشیو »