امروز

سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۵

  ساعت

۱۴:۴۰ بعد از ظهربه گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، جواد حیدری مدیر موسسه قدیم الاحسان با اشاره به فضای شعر آیینی در کشور گفت: در حال حاضر چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی شعر هیئت در جایگاه خوبی قرار دارد. در جلسه ای که سال ۹۰ خدمت رهبر انقلاب رسیدیم ایشان هم به همین نکته اشاره کردند که اتفاق خوبی در حوزه شعر آیینی در حال رخ دادن است. البته نقصهایی هم در این حوزه وجود دارد که باید با کمک پیشکسوتان و دلسوزان آن را برطرف کنیم.

مدیر عامل مجمع شاعران اهل بیت (ع) در ادامه گفت: امروز در اشعار آیینی مسائل روز را به صورت کاربردی می بینیم و این‌ جدا از شعر آیینی نخواهد بود چرا که باید در اشعار پیام را به مخاطب منتقل کرد.

جواد حیدری با اشاره به تاثیر برگزاری کنگره‌های مجمع شاعران اهل بیت (ع)گفت: این دوره‌ها با برنامه ریزی خوبی در حال برگزاری است در این دوره ها مسائل آموزشی و مسائل عقیدتی مطرح می شود و با استقبال شاعران شهرستان روبرو شده است.‌

وی در ادامه گفت: یکی از پرمخاطب ترین جریانات شعر کشور شعر آیینی و هیئت است به همین جهت است که رهبر انقلاب تسلط کافی بر این حوزه دارد. شاید بتوان گفت که آگاه ترین فرد در حوزه شعر آیینی ایشان است.

مدیر عامل مجمع شاعران اهل بیت (ع) در پایان گفت: باید به صورت علمی و تخصصی به این جریان شعر آیینی پرداخت و تمام ارکان آن را مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

همایش رسانه انقلابی
صبح ششمین روز حادثه پلاسکو

سینما کلید پیشرفت کشور
موضع متفاوت «مصر» درباره بحران «سوریه»
جلسه سال ۹۳ قالیباف در شورای شهر درباره ساختمان پلاسکو
خط آزاد – آینده ای پر از ابهام برای رویای آمریکایی

صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید
صوت / مداحی «کاشکی قسمتم بشه کربلا» با نوای امیر عباسی
صوت / بیا که زینبم میاد به کربلا (حاج محمود کریمی)
صوت / آهنگ «خادم الحسین» با صدای حامد زمانی

صفحه اول روزنامه‌های ۵ بهمن ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۵ بهمن ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۵ بهمن ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های عربی ۵ بهمن ۹۵