امروز

سه شنبه, ۳ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۱:۳۰ قبل از ظهربه گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، جواد حیدری مدیر موسسه قدیم الاحسان با اشاره به فضای شعر آیینی در کشور گفت: در حال حاضر چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی شعر هیئت در جایگاه خوبی قرار دارد. در جلسه ای که سال ۹۰ خدمت رهبر انقلاب رسیدیم ایشان هم به همین نکته اشاره کردند که اتفاق خوبی در حوزه شعر آیینی در حال رخ دادن است. البته نقصهایی هم در این حوزه وجود دارد که باید با کمک پیشکسوتان و دلسوزان آن را برطرف کنیم.

مدیر عامل مجمع شاعران اهل بیت (ع) در ادامه گفت: امروز در اشعار آیینی مسائل روز را به صورت کاربردی می بینیم و این‌ جدا از شعر آیینی نخواهد بود چرا که باید در اشعار پیام را به مخاطب منتقل کرد.

جواد حیدری با اشاره به تاثیر برگزاری کنگره‌های مجمع شاعران اهل بیت (ع)گفت: این دوره‌ها با برنامه ریزی خوبی در حال برگزاری است در این دوره ها مسائل آموزشی و مسائل عقیدتی مطرح می شود و با استقبال شاعران شهرستان روبرو شده است.‌

وی در ادامه گفت: یکی از پرمخاطب ترین جریانات شعر کشور شعر آیینی و هیئت است به همین جهت است که رهبر انقلاب تسلط کافی بر این حوزه دارد. شاید بتوان گفت که آگاه ترین فرد در حوزه شعر آیینی ایشان است.

مدیر عامل مجمع شاعران اهل بیت (ع) در پایان گفت: باید به صورت علمی و تخصصی به این جریان شعر آیینی پرداخت و تمام ارکان آن را مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سفر معاون اول رئیس‌جمهور به کرمانشاه
حرم حضرت معصومه(س) در شب میلاد کریمه اهل بیت(ع)

دستگیری اراذل و خرده فروش های مواد مخدر تهران
عکس المل جالب زنان خارجی به حجاب!
تبدیل واحد پول ملی به تومان پس از ۸۷ سال + فیلم
کارگری که نزدیک بود ذوب شود! + فیلم

ویژه عید سعید فطر -قطعه صوتی عید صیام
آتش سوزی گسترده مهیب برج ۲۴ طبقه در لندن
«مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار
صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران

صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۳ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۳ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲ مرداد ۹۶