امروز

شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۰:۴۹ قبل از ظهربه گزارش به گزارش جردن نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران، محمدرضا جعفریان گفت: قانون نصب صندوق‌های مکانیزه در قانون مالیات‌های مستقیم آمده و ربطی به قانون مالیات بر ارزش افزوده ندارد؛ تنها در بند ۱۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده در بخشی به ساماندهی اقتصادی اشاره شده که منظور صندوق‌های مکانیزه است.

وی تصریح کرد: قانون نصب صندوق‌های مکانیزه در تاریخ ۳۱ تیر ماه ۹۴ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و برای تدوین آئین‌نامه به دولت ارائه شده است که  ۶ ماه پس از اجرایی شدن قانون، باید آئین‌نامه‌ها تدوین شود که اکنون آماده و منتظر تصویب و امضای هیات وزیران است؛ ضمن اینکه اتاق اصناف ایران نیز باید پیگیر این موضوع باشد.

وی در خصوص اظهار بی‌اطلاعی برخی نمایندگان مجلس نسبت به قانون نصب صندوق‌های مکانیزه اظهار کرد: مجلس باید بداند که این قانون در تبصره ۲ ماده ۱۶۹در قانون مالیات های مستقیم سال گذشته به تصویب رسیده؛ اما متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس نسبت به این موضوع بی‌اطلاع هستند.

جعفریان تصریح کرد: طی سه سال اخیر سه گروه صنفی در ۱۰ گروه مختلف مشمول نصب صندوق‌های مکانیزه فروش شدند که بر اساس قانون، هر واحدی از این سه گروه صنفی که صندوق مکانیزه را نصب نکرده باشد، نمی‌تواند از معافیت مقرر شده سازمان امور مالیاتی در نصب صندوق مکانیزه استفاده کند و مشمول ماده ۱۰۱ معافیت‌های مالیاتی نمی‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین واحدهایی که مشمول اجرای نصب صندوق مکانیزه هستند، اگر تا پایان سال جاری اقدام به نصب صندوق های مکانیزه نکنند، مشمول جریمه خواهند شد.

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران در خصوص اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، افزود: برای اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده پیشنهادات زیادی از سوی اتاق اصناف ایران مطرح و طرح مقایسه‌ای به مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شده است.

وی تاکید کرد: در قانون مالیات بر ارزش افزوده چرخه دریافت مالیات باید اصلاح شود و به جای دریافت مالیات از تولید کننده، مالیات از مصرف کننده باید گرفته شود.

جعفریان در خصوص اخذ مالیات بر ارزش افزوده در حوزه طلا و جواهر اظهارکرد: طلا و جواهر کالای سرمایه‌ای است و نباید به اصل کالا مالیات بر ارزش افزوده تعلق بگیرد و تنها مالیات بر ارزش افزوده مشمول اجرت ساخت و دستمزد آن شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان امور مالیاتی باید برنامه‌ای شفاف برای ردیابی کالاها داشته باشد، افزود: کالاهایی که وارد کشور می‌شود، باید ردیابی شوند تا مشخص شود این کالاها از کجا و به چه صورت توزیع می شود، لازم است شفاف‌سازی صورت بگیرد و سازمان امور مالیاتی مکلف است تا برایشان اعتبار مالیاتی در نظر بگیرد.

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه نحوه برخورد سازمان امور مالیاتی با پایانه‌های فروشگاهی شفاف نیست، تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل اینکه ردیابی درستی صورت نمی‌گیرد، مالیات به صورت پلکانی گرفته می‌شود و سازمان امور مالیاتی حتما باید اعتبار مالیاتی را در نظر داشته باشد و بر اساس عملکرد درآمدی واحدهای صنفی مالیات بگیرد.

جعفریان تاکید کرد: مردم به گفته‌های ممیزان مالیاتی اعتماد ندارند چون با مشمولان سال های قبل درست رفتار نشده و مودیانی هم که به صورت شفاف درآمد خود را به سازمان امورمالیاتی ارائه دادند، مورد قبول ماموران مالیاتی قرار نگرفت .

به گفته وی، سازمان امور مالیاتی باید به مودیان و عملکرد سیستم های صندوق مکانیزه فروش اعتماد کند و عملکرد آن را به عنوان مبنای اخذ دریافت مالیات محسوب کند .Source link

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

هفته قهرمانی مسابقات اسب‌دوانی تابستانه کشور در بندرترکمن
آغاز سال تحصیلی با حضور رئیس‌جمهور
مسابقات کوراش و شنا بازی‌های داخل سالن آسیا – ترکمنستان
دیدار تیم های فوتبال سیاه جامگان و گسترش فولاد

نسیمی جان‌فزا…
مراســم عـــزادارى شــب اوّل محرّم
آغاز سال تحصیلی بدون داعش در «دیرالزور»
تراریخت، حواله ناکجاآباد

ویژه عید سعید فطر -قطعه صوتی عید صیام
آتش سوزی گسترده مهیب برج ۲۴ طبقه در لندن
«مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار
صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۱ مهر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۱ مهر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۳۰ شهریور ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۲۹ شهریور ۹۶

:: مذهبی

آرشیو »