امروز

پنج شنبه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۲:۰۱ قبل از ظهر


محققین به یک مورد مقاومت باکتریایی در برابر آخرین درمان های دارویی برخوردند

اگر تا این لحظه دلیلی برای کشف راه حل مقابله با ویروس های مقاوم در برابر دارو وجود نداشت، اکنون شرایط تغییر کرده است. محققین یک باکتری را در مزرعه خوک ها در آمریکا کشف کرده اند که در برابر کارباپنم ها مقاوم است. کارباپنم ها نوعی از آنتی بیوتیک ها هستند که فقط در برابر میکروب هایی که نسبت به آنتی بیوتیک های معمولی مقاومت نشان می دهند مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه خبر با تک شات همراه باشید.

در اوایل سال ۲۰۱۶ نیز یک مورد مشابه در گاو دیده دیده شده بود اما آن باکتری نمی توانست مقاومت خود را به چیزی غیر از هم نسلانش منتقل کند اما این نژاد می تواند بدون دردسر مقاومتش را به سایر باکتری ها نیز منتقل کند . خوشبختانه محققین شواهدی مبنی بر انتقال این باکتری ها به خوک ها و یا مواد غذایی مورد استفاده آنها پیدا نکرده اند.

در حالی که این باکتری موجب تهدید افرادی که بیمار هستند خواهد شد، در حالت عادی برای انسان خطرناک نیست. البته این فرضیه در بلند مدت سنجیده نشده است اما این تیم تحقیقاتی در مصاحبه با Popular Science اعلام کرده که قصد دارد روش های مقابله با این نوع آلودگی را در آینده کشف کند. همچنین این گروه درمورد ریشه های باکتری مقاوم نیز نگرانی هایی دارند. احتمال اینکه مقاومت ایجاد شده در مزرعه به دلیل کمبود آنتی بیوتیک بوده باشد دور از ذهن است بنابراین شانس اینکه باکتری از بیرون مزرعه وارد شده باشد بیشتر می شود.

تحقیقات زیادی در راستای تولید آنتی بیوتیک های پیچیده تر و کشف درمانی برای جلوگیری از تلفیق این آنتی بیوتیک ها انجام شده است. اما با این وجود کشفیات اخیر نیاز به برداشتن گام های کوتاه مدتی مثل کشف روش های بهتر و تکنولوژی های پیشگیرانه را برای جلوگیری اختصاصی از شیوع باکتری های سمج تقویت می کند.
بنابراین جامعه پزشکی برای خود زمان کافی خریده است تا بتواند جواب قطعی مقابله با باکتری ها را پیش از اینکه گزینه های موجود بی اثر شوند، پیدا کند.

 


همچنین بخوانید

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سیاه جامگان
مراسم تجلیل از خانواده شهیدان «حججی» و «مشلب» در حرم رضوی برگزار شد/ گزارش تصویری
سومین جشنواره ملی اسباب بازی
پاسداشت شهیدان مدافع حرم ، شهید حججی و شهید مشلب/ گزارش تصویری

خط آزاد – کشتار شیعیان در العوامیه
ما قوی هستیم
مدیریت ویروسی
مراقب باشید به کودکان ظلم نشود

ویژه عید سعید فطر -قطعه صوتی عید صیام
آتش سوزی گسترده مهیب برج ۲۴ طبقه در لندن
«مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار
صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران

صفحه اول روزنامه‌های ۲۵ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲۵ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲۵ مرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲۴ مرداد ۹۶