امروز

یکشنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۶:۲۷ قبل از ظهر


محققین به یک مورد مقاومت باکتریایی در برابر آخرین درمان های دارویی برخوردند

اگر تا این لحظه دلیلی برای کشف راه حل مقابله با ویروس های مقاوم در برابر دارو وجود نداشت، اکنون شرایط تغییر کرده است. محققین یک باکتری را در مزرعه خوک ها در آمریکا کشف کرده اند که در برابر کارباپنم ها مقاوم است. کارباپنم ها نوعی از آنتی بیوتیک ها هستند که فقط در برابر میکروب هایی که نسبت به آنتی بیوتیک های معمولی مقاومت نشان می دهند مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه خبر با تک شات همراه باشید.

در اوایل سال ۲۰۱۶ نیز یک مورد مشابه در گاو دیده دیده شده بود اما آن باکتری نمی توانست مقاومت خود را به چیزی غیر از هم نسلانش منتقل کند اما این نژاد می تواند بدون دردسر مقاومتش را به سایر باکتری ها نیز منتقل کند . خوشبختانه محققین شواهدی مبنی بر انتقال این باکتری ها به خوک ها و یا مواد غذایی مورد استفاده آنها پیدا نکرده اند.

در حالی که این باکتری موجب تهدید افرادی که بیمار هستند خواهد شد، در حالت عادی برای انسان خطرناک نیست. البته این فرضیه در بلند مدت سنجیده نشده است اما این تیم تحقیقاتی در مصاحبه با Popular Science اعلام کرده که قصد دارد روش های مقابله با این نوع آلودگی را در آینده کشف کند. همچنین این گروه درمورد ریشه های باکتری مقاوم نیز نگرانی هایی دارند. احتمال اینکه مقاومت ایجاد شده در مزرعه به دلیل کمبود آنتی بیوتیک بوده باشد دور از ذهن است بنابراین شانس اینکه باکتری از بیرون مزرعه وارد شده باشد بیشتر می شود.

تحقیقات زیادی در راستای تولید آنتی بیوتیک های پیچیده تر و کشف درمانی برای جلوگیری از تلفیق این آنتی بیوتیک ها انجام شده است. اما با این وجود کشفیات اخیر نیاز به برداشتن گام های کوتاه مدتی مثل کشف روش های بهتر و تکنولوژی های پیشگیرانه را برای جلوگیری اختصاصی از شیوع باکتری های سمج تقویت می کند.
بنابراین جامعه پزشکی برای خود زمان کافی خریده است تا بتواند جواب قطعی مقابله با باکتری ها را پیش از اینکه گزینه های موجود بی اثر شوند، پیدا کند.

 


همچنین بخوانید

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

مراسم افطار و دیدار فعالان حوزه زنان و خانواده با رییس جمهور
مسابقات اسب دوانی کورس بهاره – کرمانشاه
امضای تفاهم نامه بین مرکز پژوهش های مجلس و اتاق اصناف ایران
عیادت رهبر معظم انقلاب از آیت‌الله مظاهری

نخستین فیلم از تیراندازی در فرودگاه مهرآباد
فیلمی دیده نشده از حضور سردار سلیمانی در جبهه
آیه های زندگی – عمل در مؤاخذه
تمام قد برای قدس…

آتش سوزی گسترده مهیب برج ۲۴ طبقه در لندن
«مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار
صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران
صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید

صفحه اول روزنامه‌های ۳ تیر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۳ تیر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۳ تیر ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۱ تیر ۹۶