امروز

چهارشنبه, ۳ خرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۷:۲۳ قبل از ظهر


محققین به یک مورد مقاومت باکتریایی در برابر آخرین درمان های دارویی برخوردند

اگر تا این لحظه دلیلی برای کشف راه حل مقابله با ویروس های مقاوم در برابر دارو وجود نداشت، اکنون شرایط تغییر کرده است. محققین یک باکتری را در مزرعه خوک ها در آمریکا کشف کرده اند که در برابر کارباپنم ها مقاوم است. کارباپنم ها نوعی از آنتی بیوتیک ها هستند که فقط در برابر میکروب هایی که نسبت به آنتی بیوتیک های معمولی مقاومت نشان می دهند مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه خبر با تک شات همراه باشید.

در اوایل سال ۲۰۱۶ نیز یک مورد مشابه در گاو دیده دیده شده بود اما آن باکتری نمی توانست مقاومت خود را به چیزی غیر از هم نسلانش منتقل کند اما این نژاد می تواند بدون دردسر مقاومتش را به سایر باکتری ها نیز منتقل کند . خوشبختانه محققین شواهدی مبنی بر انتقال این باکتری ها به خوک ها و یا مواد غذایی مورد استفاده آنها پیدا نکرده اند.

در حالی که این باکتری موجب تهدید افرادی که بیمار هستند خواهد شد، در حالت عادی برای انسان خطرناک نیست. البته این فرضیه در بلند مدت سنجیده نشده است اما این تیم تحقیقاتی در مصاحبه با Popular Science اعلام کرده که قصد دارد روش های مقابله با این نوع آلودگی را در آینده کشف کند. همچنین این گروه درمورد ریشه های باکتری مقاوم نیز نگرانی هایی دارند. احتمال اینکه مقاومت ایجاد شده در مزرعه به دلیل کمبود آنتی بیوتیک بوده باشد دور از ذهن است بنابراین شانس اینکه باکتری از بیرون مزرعه وارد شده باشد بیشتر می شود.

تحقیقات زیادی در راستای تولید آنتی بیوتیک های پیچیده تر و کشف درمانی برای جلوگیری از تلفیق این آنتی بیوتیک ها انجام شده است. اما با این وجود کشفیات اخیر نیاز به برداشتن گام های کوتاه مدتی مثل کشف روش های بهتر و تکنولوژی های پیشگیرانه را برای جلوگیری اختصاصی از شیوع باکتری های سمج تقویت می کند.
بنابراین جامعه پزشکی برای خود زمان کافی خریده است تا بتواند جواب قطعی مقابله با باکتری ها را پیش از اینکه گزینه های موجود بی اثر شوند، پیدا کند.

 


همچنین بخوانید

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

جشن پیروزی هواداران حسن روحانی – استان‌ها
دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس ایران و لخویا قطر
دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و لخویا
رونمایی از پوستر سی امین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان

خرمشهرها در پیش است…
مقاومت مردم در خرمشهر، کلید پیروزی در دفاع مقدس
لحظه انفجار در منچستر انگلیس
حجت‌الاسلام حسن روحانی ، رئیس‌جمهور ایران شد

صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران
صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید
صوت / مداحی «کاشکی قسمتم بشه کربلا» با نوای امیر عباسی
صوت / بیا که زینبم میاد به کربلا (حاج محمود کریمی)

صفحه اول روزنامه‌های ۲ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۱ خرداد ۹۶