امروز

سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۵

  ساعت

۰۰:۳۶ قبل از ظهر


سرفصل جدیدی در لایحه بودجه وجود ندارد

به گزارش گروه سیاسی آریانا، عزت الله یوسفیان ملا در خصوص انطباق لایحه بودجه سال ۹۶ با برنامه ششم گفت: اولا برنامه های ما به معنای واقعی برنامه نیست، برنامه باید دارای عدد و رقم باشد ولی برنامه هایی که نوشته می شود بیشتر سفارش نامه است.

وی با اشاره به روند کار مجلس، کار مجلس را در خصوص برنامه سطحی دانست و اظهار داشت: چون برنامه را مجلس به صورت ناقص تنظیم می کند، شاید کار مجلس سطحی است و عمقی نیست.

وی با انتقاد از اینکه قوانین در گذشته بر خلاف هم اکنون، نیازمند تاویل و تفسیر نبود، یادآور شد:  با توجه به انشای قانون مدنی که ۷۰ سال پیش تصویب شده است، این قانون دارای هزار و پنجاه و اندی ماده است، اما حتی یک ماده آن نیاز به آیین نامه اجرایی و یا تفسیر و تاویل ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به یکی از اشکالات موجود در مورد تصویب لایحه بودجه اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در ابتدای هر بودجه، اول باید گزارش برنامه و بعد بودجه را بدهد، یعنی رئیس مجلس باید به رئیس جمهور متذکر شود که قبل از  اینکه گزارش برنامه را بدهد نباید اصلا لایحه را تقدیم کند.

وی افزود: اما کدام رئیس جمهور، آمده روزی که لایحه بودجه را تقدیم کند، گزارش برنامه را داده است و فقط این برنامه برای خالی نبودن عریضه است.  

وی با اظهار به اینکه سرفصل جدیدی در لایحه بودجه وجود ندارد، خاطر نشان شد: بعضی از افراد از اقتصاد مقاومتی در بودجه می گفتند، اما چیزی به این نام وجود ندارد و همان لایحه سنوات گذشته است با چند درصد افزایش در بعضی ردیف ها  و یا چند درصد کاهش در بعضی ردیف ها.

یوسفیان ملا با اشاره به اتکای بودجه به نفت بین داشت: قرار بر این بوده که از برنامه سوم که پنج ساله است، سالانه ۲۰ درصد اتکای ما به نفت قطع شود و تا پایان برنامه صد درصد اتکای ما به نفت قطع شود. اما این کار انجام نشد. دلیل این پنج سال هم این بوده تا بتوانند جایگزین بیاورند و اگر قرار بوده از جیب مردم این جایگزینی را بیاورند دیگر نیازی به پنج سال نبود و با یک بخش نامه می توانستند این کار را بکنند.

وی افزود: برای همین هم دولت به مالیات و عوارض فشار می آورد و این فشار بیشتر برروی  محرومین است.

انتهای پیام/

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و گسترش فولاد تبریز
سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مشهد
عملیات آوار برداری ساختمان پلاسکو – ۱۴
تجلیل اهالی فوتبال از آتش نشانان در ورزشگاه آزادی

جلسه سال ۹۳ قالیباف در شورای شهر درباره ساختمان پلاسکو
خط آزاد – آینده ای پر از ابهام برای رویای آمریکایی
تجهیزات فوق سنگین قرارگاه خاتم برای کمک به آواربرداری پلاسکو
حضور قالیباف در روز چهارم آواربرداری پلاسکو

صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید
صوت / مداحی «کاشکی قسمتم بشه کربلا» با نوای امیر عباسی
صوت / بیا که زینبم میاد به کربلا (حاج محمود کریمی)
صوت / آهنگ «خادم الحسین» با صدای حامد زمانی

صفحه اول روزنامه‌های ۴ بهمن ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های انگلیسی ۴ بهمن ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۴ بهمن ۹۵
صفحه اول روزنامه‌های عربی ۴ بهمن ۹۵