امروز

یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۲۳:۱۲ بعد از ظهر


سرفصل جدیدی در لایحه بودجه وجود ندارد

به گزارش گروه سیاسی آریانا، عزت الله یوسفیان ملا در خصوص انطباق لایحه بودجه سال ۹۶ با برنامه ششم گفت: اولا برنامه های ما به معنای واقعی برنامه نیست، برنامه باید دارای عدد و رقم باشد ولی برنامه هایی که نوشته می شود بیشتر سفارش نامه است.

وی با اشاره به روند کار مجلس، کار مجلس را در خصوص برنامه سطحی دانست و اظهار داشت: چون برنامه را مجلس به صورت ناقص تنظیم می کند، شاید کار مجلس سطحی است و عمقی نیست.

وی با انتقاد از اینکه قوانین در گذشته بر خلاف هم اکنون، نیازمند تاویل و تفسیر نبود، یادآور شد:  با توجه به انشای قانون مدنی که ۷۰ سال پیش تصویب شده است، این قانون دارای هزار و پنجاه و اندی ماده است، اما حتی یک ماده آن نیاز به آیین نامه اجرایی و یا تفسیر و تاویل ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به یکی از اشکالات موجود در مورد تصویب لایحه بودجه اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در ابتدای هر بودجه، اول باید گزارش برنامه و بعد بودجه را بدهد، یعنی رئیس مجلس باید به رئیس جمهور متذکر شود که قبل از  اینکه گزارش برنامه را بدهد نباید اصلا لایحه را تقدیم کند.

وی افزود: اما کدام رئیس جمهور، آمده روزی که لایحه بودجه را تقدیم کند، گزارش برنامه را داده است و فقط این برنامه برای خالی نبودن عریضه است.  

وی با اظهار به اینکه سرفصل جدیدی در لایحه بودجه وجود ندارد، خاطر نشان شد: بعضی از افراد از اقتصاد مقاومتی در بودجه می گفتند، اما چیزی به این نام وجود ندارد و همان لایحه سنوات گذشته است با چند درصد افزایش در بعضی ردیف ها  و یا چند درصد کاهش در بعضی ردیف ها.

یوسفیان ملا با اشاره به اتکای بودجه به نفت بین داشت: قرار بر این بوده که از برنامه سوم که پنج ساله است، سالانه ۲۰ درصد اتکای ما به نفت قطع شود و تا پایان برنامه صد درصد اتکای ما به نفت قطع شود. اما این کار انجام نشد. دلیل این پنج سال هم این بوده تا بتوانند جایگزین بیاورند و اگر قرار بوده از جیب مردم این جایگزینی را بیاورند دیگر نیازی به پنج سال نبود و با یک بخش نامه می توانستند این کار را بکنند.

وی افزود: برای همین هم دولت به مالیات و عوارض فشار می آورد و این فشار بیشتر برروی  محرومین است.

انتهای پیام/

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

دارتحفیظ قرآن کریم
وداع با پیکر شهید مدافع حرم شعبان نصیری

آل سعود برای آمریکا مثل گاو شیرده هستند
تمرینات تکاوران سپاه در نقطه صفر مرزی
دعای روز دوم ماه مبارک رمضان
آیه های زندگی – صبر بر اجابت دعا

صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران
صوت / پیام یک آتش نشان: برای آتش نشان ها دعا کنید
صوت / مداحی «کاشکی قسمتم بشه کربلا» با نوای امیر عباسی
صوت / بیا که زینبم میاد به کربلا (حاج محمود کریمی)

صفحه اول روزنامه‌های ۷ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۷ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۷ خرداد ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۶ خرداد ۹۶

:: مذهبی

آرشیو »