امروز

پنج شنبه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۶

  ساعت

۰۸:۲۵ قبل از ظهر

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (۳۱)
      چهارشنبه - ۲۴ آذر ۱۳۹۵      220137      21 بازدید   


برترین ها: همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید در مجله اینترنتی برترین ها، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

مثل همیشه ما را با نظراتتان یاری کنید.

****

 

 بزرگترین پیام تصویری ارسالی به فضا

پروژه فوق العاده جذاب و تماشایی شرکت هیوندا، ایجاد یک پیام تصویری عظیم به مساحت ۵۵۵۶۴۱۱ متر مربع با استفاده از رد تایرهای ماشین در صحرای نوادا بود که از ایستگاه فضایی بین المللی قابل مشاهده باشد. ۱۱ هیوندای جنسیس برای ایجاد این تصویر باورنکردنی استفاده شدند و پیام دست نوشته استفانی ۱۲ ساله به پدر فضانوردش را بازسازی کردند. دریاچه خشک دلامار در صحرای نوادا برای این رکورد جهانی انتخاب شد. تصویر که عبارت «Steph ♥’s You» را نشان می داد طراحی شده بود تا از فاصله ۳۰۰ کیلومتری قابل مشاهده باشد و ۱۱ اتومبیل هیوندای با ایجاد خطوطی به عرض ۳۰ متر در کف صحرا این تصویر را به وجود آوردند. این پروژه برای استفانی و پدرش که به علت یک ماموریت طولانی هفت ماه از هم جدا بودند یک ارتباط احساسی و یک رکورد جهانی قابل توجه را در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۵ به ارمغان آورد. کارشناسانی از کره، اروپا و ایالات متحده باهم کار کردند تا این تصویر ۵٫۵۵ کیلومتر، هم اندازه سنترال پارک نیویورک را پیاده کنند.

 

 بزرگترین درساژ اسب

بزرگترین درساژ یا خرامش اسب که شامل ۶۰ اسب می شد توسط باشگاه سوارکاری بین المللی هیلان در چین در ژانویه سال گذشته به دست آمد. در این درساژ که ۶ دقیقه و ۲۷ ثانیه طول کشید اسب های لوسیتانو، اندلس و فریژن (۳۰ اسب سیاه و ۳۰ اسب سفید) و گروهی از سوارکاران خانم به کار گرفته شد.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31)

 


 

سریعترین زمان ترکاندن ۱۰۰ بادکنک توسط یک سگ


کالی، سگ شگفتی آفرین، یک جک راسل کوچک است که یک استعداد بزرگ از خود نشان داد و توانست رکورد جدید جهانی برای سریعترین زمان ترکاندن ۱۰۰ بادکنک توسط یک سگ را به نام خود ثبت کند. کالی و صاحبش «میچ» توانستند این شاهکار را در زمان باورنکردنی ۴۱٫۶۷ ثانیه انجام دهند. رکورد قبلی متعلق به آناستازیا، یک جک راسل دیگر از ایالات متحده و ۴۴٫۴۹ ثانیه بود که در سال ۲۰۰۸ به دست آمده بود.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 


 

سریعترین زمان عوض کردن چهار چرخ ماشین

چه می شد اگر مکانیک ها در گاراژ شما فقط جک، آچارچرخ و دست خالی برای عوض کردن چرخ ها داشتند؟ آنچه مسلم است این است که احتمالا به بیش از ۵۹٫۶۲ ثانیه زمان نیاز داشتند تا این کار را انجام دهند. این رکورد جدیدی است که به تازکی برای عوض کردن چهار چرخ اتومبیل بدون استفاده از ابزارهای برقی ثبت شده است. چهار مکانیک از شرکت آلمانی تعمیرات و قطعات خودرو توانستند این رکورد را به دست آورند. رکورد قبلی ۱ دقیقه و ۲۳٫۸۵ ثانیه و توسط یک تیم آلمانی به دست آمده بود. وقتی همه ابزارها و مکانیک ها آماده شدند، داور گینس شروع چالش را اعلام کرد و کرنومتر شمارش را آغاز کرد. بعد از تنها ۵۹٫۶۲ ثانیه، تیم متشکل از مارکو هرزلیب، دنیس ورنر، گوردون نویمان و فلوریان واکنهورس هرچهار چرخ یک فورد فوکوس را پیاده و دوباره سوار کردند.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

 متعادل کردن ۱۲۱ اسکوپ بستنی روی یک قیف

«دیمیتری پانچیرا» از ایتالیا آنقدر بستنی دوست داشت که دو اسکوپ برای او کافی نبود، بنابراین تصمیم گرفت تا جایی که ممکن است بستنی روی قیف بستنی خود جای دهد. در جشنواره سالانه بستنی در فورنو دی زولدو در ایتالیا، دیمیتری رکورد جهانی گینس را برای بیشترین اسکوپ بستنی که روی یک قفی متعادل شده به دست آورد. او به طور باورنکردنی ۱۲۱ اسکوپ را روی قیف خود جا داد و رکورد قبلی خود که ۱۰۹ اسکوپ بود را شکست. قوانین گینس برای ثبت رکورد این بود که قیف بستنی نباید بیش از ۹٫۵ سانتیمتر قطر داشته باشد و اسکوپ ها باید حداقل ۱۰ ثانیه همراه هم روی مخروط متعادل بمانند. دیمیتری همچنین رکورد بزرگترین قاشق بستنی که ۱٫۹۵ متر طول، ۵۸ سانتیمتر عرض و ۱۷ سانتیمتر عمق دارد را نیز کسب کرده است.

 

طولانی ترین جشن تولد تا کنون

هیچکس نمی خواهد جشن تولدش تمام شود، اما «سون هگمیر» از آلمان توانست روز تولد ۲۶ سالگی خود را با سفر بین مناطق مختلف زمانی به دو روز گسترش دهد. سون با پرواز از آکلند (نیوزیلند) به استرالیا و سپس هونولولو (هاوایی) که ۴۶ ساعت طول کشید توانست رکورد طولانی ترین روز تولد تاکنون را به نام خود ثبت کند. رکورد طولانی ترین جشن تولد قبلا متعلق به «Nargis Bhimji» از کراچی بود که ۳۵ ساعت و ۲۵ دقیقه با سفر بین مناطق زمانی مختلف و پرواز از کراچی به سنگاپور و سپس سانفرانسیسکو در سال ۱۹۹۸ طول کشید.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 


 
 طولانی ترین فریاد «گل»

«کریستین کینر» از آلمان یکی از طرفداران بورسیا دورتموند، رکورد جهانی گینس برای طولانی ترین فریاد «گل» در جهان را شکست. شاهکار کریستین بخشی از یک مسابقه رادیویی برای پیدا کردن طرفدار ورزشی که می تواند طولانی ترین فریاد «گل» به سبک گزارشگران فوتبال آمریکای لاتین که حروف صدادار خود را کش می دهند، بود. این طرفدار فوتبال عبارت «تور» که در زبان آلمانی به معنای «گل» است را تا زمان باورنکردنی ۴۳٫۵۶ ثانیه فریاد زد و کش داد. قوانین رکورد برای ثبت این رکورد این است که باید سطح صدا حداقل ۸۰ دسی بل در سراسر این تلاش نگه داشته شود.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکورد بیشترین شمع روی یک کیک تولد

یکی از پرکارترین رکوردداران گینس «آشریتا فورمن» و اعضای مرکز سری چینموی ۸۵ سالگی استاد مدیتیشن خود را با قرار دادن بیشترین شمع روی کیک تولدش جشن گرفتند. آن ها ۷۲۵۸۵ شمع روی کیک او روشن کردند که حدود ۴۰ ثانیه به سوختن ادامه داد و رکورد قبلی را شکستند. این تلاش در مرکز سری چینموی در نیویورک اتفاق افتاد و ۱۰۰ نفر باهم کار کردند تا این کیک را درست کنند، شمع ها را تک تک در جای خود قرار دهند و روشن کنند. این کیک اسفنجی با موس وانیلی پر شده بود و به شکل یک مستطیل بزرگ که ۸٫۵ متر طول و ۲ متر عرض داشت ساخته شد. شمع ها انقدر زیاد بود که نمی شد به شیوه سنتی خاموش شود بنابراین از گاز کربن دی اکسید برای این کار استفاده شد. رکورد قبلی بیشترین شمع روی کیک متعلق به هارد لیموناد مایک در لس انجلس و با ۵۰۱۵۱ شمع به دست آمده بود.

 

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31)

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

بزرگترین نمایش وینگ چون در چین

بزرگترین نمایش وینگ چون در چنگدو در سیچوآن در چین در نمایشی خیره کننده از هنرهای رزمی به دست آمد. این تلاش با ۱۰۰۲۱ شرکت کننده اجرا شد. وینگ چون شکلی از دفاع شخصی است و این تلاش دوره های وینگ چون در کالج را برای ترویج هنرهای رزمی آغاز می کند. رکورد قبلی با ۳۰۰۰ شرکت کننده توسط انجمن گوانگدونگ در چین به دست آمده بود.

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (31) 

 

 


 
 بلندترین زبان دنیا

«نیک استوبرل» با زبان ۱۰٫۱ سانتیمتری شگفت انگیز خود رکورد جهانی گینس را به دست آورد. نیک ۲۴ ساله از کالیفرنیا بلندترین زبان دنیا را دارد. او نه تنها قادر به لیسیدن بینی خود است بلکه می تواند آرنج خود را نیز بلیسد. رکورد قبلی متعلق به استفان تیلور و ۹٫۸ سانتیمتر بود که در سال ۲۰۰۲ به دست آمده بود.

 

روزنامه های صبح کشور

 
۲۵۴۵۷۵۲٫jpg
 ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
 1136 بازدید

صفحه اول روزنامه‌های ۲۵ مرداد ۹۶

۲۵۴۵۸۰۱٫jpg
 ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
 1208 بازدید

صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲۵ مرداد ۹۶

۲۵۴۵۸۲۸٫jpg
 ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
 1271 بازدید

صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲۵ مرداد ۹۶