امروز

جمعه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۶

  ساعت

۱۳:۳۲ بعد از ظهر


تا کنون دستکم مدیران ۶ شرکت بزرگ آمریکایی از عضویت در شورای صنعتی آمریکا که به ابتکار ترامپ تشکیل شده، استعفا کرده اند. آنها مواضع ترامپ نسبت به وقایع خشونت بار شهر شارلوتزویل را دلیل اصلی استعفا خود عنوان کردند.

گروهی از مدیران بزرگ ترین شرکت های آمریکایی از عضویت در شورایی که به ابتکار دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا تشکیل شده بود، استعفا کرده اند.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان  گروهی از مدیران بزرگ ترین شرکت های آمریکایی در دو روز گذشته به نشانه اعتراض به مواضع رییس جمهور آمریکا درباره خشونت های اخیر نژادپرستانه در شهر شارلوتزویل از عضویت در “شورای صنعتی آمریکا” که به ابتکار ترامپ تشکیل شده بود، استعفا کرده اند.

ترامپ به هنگام تشکیل این شورا تبلیغات زیادی انجام داد و موقعیت خود به عنوان یک تاجر موفق آمریکایی را در شکل دهی به این شورا موثر دانست. او گفته بود دولت آمریکا را نیز همانند تجارت موفق خود اداره خواهد کرد.

موج استعفاها روزهای دوشنبه و سه شنبه و با ایراد سخنان دوپهلو و مبهم ترامپ در زمینه خشونت های نژادی شارلوتزویل، آغاز شد و تا کنون ۶ مدیر شرکت های بزرگ از عضویت در شورای صنعتی آمریکا استعفا کرده اند.

آخرین مدیر استعفا کننده، ” ریچارد ترومکا” رهبر  یکی از قدرتمندترین اتحادیه‌های کارگری آمریکاست. او در بیانیه‌ای گفت:”من نمی توانم در شورای مشورتی رئیس جمهوری مشارکت کنم که با تعصبات و تروریسم خانگی مدارا می کند.”

همزمان بنا به گزارش رادیو ملی آمریکا ترامپ با توجه به موج استعفاها، به فعالیت دو نهاد “شورای تولید ” و ” مجمع استراتژی و سیاست” پایان داده است.

این موج استعفاها در حالی است که در ماه ژوئن نیز گروهی از مدیران شرکت های بزرگ عضو شورای مشاوران ترامپ اعلام کردند به نشانه اعتراض به تصمیم دولت او برای خروج از پیمان محیط زیستی پاریس، از عضویت در شورای مشاوران استعفا کرده اند.

مدیران عامل “تسلا موتورز” و “والت دیزنی” از جمله این مدیران مستعفی بودند.

 مدیر شرکت “اینتل” نیز روز دوشنبه از عضویت در شورای صنعتی آمریکا استعفا کرده بود . او در بیانیه ای اعلام کرد:” من خشونت های اخیر در شارلوتزویل را محکوم می کنم و از همه رهبران نیز می خواهم تا خشونت سفیدپوستان افراطی را محکوم کنند.”

همچنین مدیر عامل شرکت داروسازی “مرک” نیز روز دوشنبه با صدور بیانیه ای با اعتراض به مواضع ترامپ درباره خشونت های نژادی شارلوتزویل از عضویت در شورای صنعتی استعفا کرد.

ترامپ در گرداب شارلوتزویل؛ موج استعفای کارآفرینان آمریکایی از شورای صنعتی ترامپ

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

همایش شیرخوارگان حسینی در استانها
همایش شیرخوارگان حسینی – استان‌ها
مراسم سان و رژه نیروهای مسلح خراسان رضوی همزمان با نخستین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد. /گزارش تصویری

آغاز سال تحصیلی بدون داعش در «دیرالزور»
تراریخت، حواله ناکجاآباد
فوکوس-استقبال از پیکر ۴ شهید دوران دفاع مقدس
اهدای مدال برنز والیبال قهرمانان جهان به تیم ملی ایران

ویژه عید سعید فطر -قطعه صوتی عید صیام
آتش سوزی گسترده مهیب برج ۲۴ طبقه در لندن
«مرد می‌خواهد» با صدای علیرضا عصار
صوت/ انتشار قطعه «بیا پایین» خطاب به رانت‌خواران

صفحه اول روزنامه‌های ۳۰ شهریور ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ۲۹ شهریور ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های ورزشی ۲۹ شهریور ۹۶
صفحه اول روزنامه‌های اقتصادی ۲۹ شهریور ۹۶