پیشرفتهای کم نظیر صنعتی و معدنی در جنوب کرمان

332
اشتراک گذاری
2k
بازدیدها

وزیر صمت در گفتگو با خبرنگاران شهرستانهای جنوب استان کرمان عنوان کرد:پیشرفتهای کم نظیر صنعتی و معدنی در جنوب کرمانوزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان برنامه های فشرده سفر به شهرستانهای جنوب کرمان گفت: پیشرفتهای کم نظیر صنعتی و معدنی جنوب کرمان می بایست الگوی توسعه برای نقاط مختلف کشور باشد.
به نقل از آریانانیوز – وزیر صمت درحاشیه بهره برداری از کارخانه کنسانتره طلای زرترشت فاریاب در جمع خبرنگاران با اشاره به پتانسیل های گسترده معدنی شهرستان های جنوب کرمان، افزود: استان کرمان یکی از استانهای به شدت مستعد کشور است که با وجود پتانسیلهای متعدد طبیعی و مردمان سخت کوش و پر تلاش، زمینه رشد و توسعه پر سرعت و همه جانبه را در حوزه های مختلف دارا می باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح عظیم انتقال آب خلیج فارس به شرق و فلات مرکزی کشور به عنوان یکی از بزرگترین ابرپروژه های آبی-خاکی تاریخ کشور، خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح عظیم توسط شرکت های تابعه وزارت صمت، مهمترین موانع توسعه فعالیتهای صنعتی و معدنی استان کرمان مرتفع گردید و امکان توسعه بیش از پیش را فرهم نمود.

وی افزود: آنچه در قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی اتفاق افتاد، می بایست در سایر نقاط کرمان و کشور نیز تحقق بیاید.

وی با یادآوری فضای ناامیدی نسبت به توسعه جنوب کرمان